More selected projects

Elijah, Apartment - Hotel

Elijah to luksusowy hotel apartamentowy w centrum Tarnowa o powierzchni 72m2. Do naszych zadań przy współpracy z Klientem należało stworzenie koncepcji sieci apartamentów do wynajęcia. W ramach współpracy zajęliśmy się opracowaniem układu przestrzenno-funkcjonalnego, dokumentacją architektoniczno-branżową, a także projektami mebli i ich aranżacją we wnętrzu . Do naszych działań należał również dobór materiałów i nadzór nad realizacją prac budowlanych, a także koordynacja zamówień materiałów wykończeniowych. Można więc powiedzieć, że opracowaliśmy całość działań i materiałów potrzebnych do powstania tego prestiżowego i wyjątkowego miejsca.

Stworzony przez nas apartament wyróżnia elegancki styl, nawiązujący do współczesnych, francuskich wnętrz. Połączenie klasycznych elementów wykończenia (sztukaterie, dekoracyjne ramy, futryny, rustykalne drewno na posadzce ułożonej we wzór jodełki francuskiej) wraz z nowoczesnym wyposażeniem mebli i oświetlenia daje doskonały efekt. W realizacji postawiliśmy na stonowaną kolorystykę z przewagą szarości i bieli, przełamanych ciemną, drewnianą posadzką, z dodatkami w meblach, w postaci marmuru. Użycie dywanów wprowadziło z kolei domowy klimat. Nowoczesne i minimalistyczne meble, przełamały zaś konwencję stylizowanego wnętrza.

Układ przestrzenny składa się z holu głównego, salonu wraz z aneksem, sypialni i łazienki. Salon to centralna strefa, całego apartamentu. W wydzielonej część znajduje się harmonijnie wkomponowany aneks kuchenny z nowoczesną wyspą, która została przystosowana jako blat roboczy oraz miejsce do spożywania posiłków. Sypialnia to z kolei przytulny i wygodny pokój, który mieści podwójne łóżko, sekretarzyk, stoliki nocne oraz pojemną szafę wnękową.

Łazienka zaś, jest jasna, stylowa i elegancka, a materiały wykończeniowe, takie jak marmur calacatta oraz ozdobna mozaika wykańczająca sklepienia pod łukami, sprawiają, że wystrój jest modny i nowoczesny. Co ważne, postanowiliśmy pozostawić pierwotne elementy architektoniczne, które nadały wnętrzu łazienki niekonwencjonalny układ i charakter.

Całość pomieszczeń tworzy niezwykłą przestrzeń, w której gość poczuje się wyjątkowo. Charakter wystroju nie pozwoli mu zapomnieć o tym miejscu przez długi czas, a być może również sprawi, że wróci do niego jeszcze nie raz.

[unex_ce_button id="content_qg7fg55h8" button_text_color="#000066" button_font="semibold" button_font_size="12px" button_width="auto" button_alignment="center" button_text_spacing="2px" button_bg_color="#ffffff" button_padding="12px 32px 12px 32px" button_border_width="1px" button_border_color="#000066" button_border_radius="1px" button_text_hover_color="#ffffff" button_text_spacing_hover="2px" button_bg_hover_color="#000066" button_border_hover_color="#000000" button_link="http://www.studiogiza.com/blog/" button_link_type="url" button_link_target="_self" has_container="1" in_column=""]POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ[/ce_button]